Kolacja w Ciemności w Restauracji DIFFERENT - Zestaw Standardowy

0
0/5 (0)
Liczba uczestników:
Lokalizacja:
125,00 zł
125,00 zł

Zostań gościem restauracji DIFFERENT i przekonaj się, że potrawy najlepiej smakują... w zupełnej ciemności. Otoczony mrokiem, masz okazję doświadczyć niepowtarzalnych doznań - poznać nowe potrawy w nietypowy sposób, bo z wyłączeniem zmysłu wzroku. Wizyta w tej restauracji to nie tylko kulinarna przygoda, ale przede wszystkim przełomowy sposób na budowanie jeszcze silniejszych relacji międzyludzkich oraz zrozumienie osób, którym ciemność towarzyszy każdego dnia. 

DIFFERENT jest jedyną restauracją w Polsce, w której obsługę stanowią osoby niewidome. Dzięki temu każdy gość może czuć się zupełnie bezpiecznie podczas przemierzania tej niecodziennej przygody pełnej nowych smaków i aromatów. Nasi niezwykle kulturalni, pełni humoru oraz przeszkoleni i profesjonalni kelnerzy zadbają o poczucie komfortu naszych gości. Służą pomocą i podpowiedzą jak poruszać się po sali, w której jest całkowicie ciemno. DIFFERENT to restauracja, gdzie spożywanie posiłków jest pretekstem do tego, by zrozumieć osoby niewidome oraz docenić to jak znakomicie radzą sobie z wyłączonym zmysłem wzroku. Oddając się pod opiekę kelnerów poczujesz jak buduje się między Wami nić zaufania i ogarnia Cię poczucie bezpieczeństwa.

Mrok tworzy niepowtarzalną atmosfera, dzięki której Twoja wyobraźnia zostaje pobudzona do granic możliwości. To ogromna zaleta, ponieważ nie znając menu i otrzymując potrawę, która jest zagadką, jesteś zdany na własną spostrzegawczość. O tym co miałeś na talerzu powiemy Ci już po degustacji. Skoncentruj się więc na smakowaniu potrawy i zapamiętaj swoje doznania, by porównać je z rzeczywistością. Dziel się swoimi wrażeniami z osobami, które Ci towarzyszą, bo nic tak nie umacnia więzi jak wspólne przeżywanie wyjątkowych chwil.

Zrób prezent sobie lub bliskiej osobie i wybierz się do wyjątkowej restauracji, która rozbudzi zmysły i dostarczy nietuzinkowych wrażeń. Voucher będzie wspaniałą niespodzianką wręczoną podczas urodzin, walentynek, rocznicy ślubu lub innej ważnej okazji. 

Co obejmuje atrakcja?

 • zestaw standard zawierający przystawkę, danie główne oraz zimny napój
 • możliwość wyboru dań mięsnych, rybnych lub wegańskich
 • dania europejskiej kuchni fusion
 • profesjonalną obsługę
 • atmosferę, której nie doświadczysz nigdzie indziej

Gdzie realizowana jest atrakcja?

Restauracja DIFFERENT znajduje się w Warszawie, Al. Jerozolimskie 123a.

Dlaczego warto?

 • restauracja DIFFERENT jest prowadzona przez fundację i jej zyski przeznaczane są na cele charytatywne
 • na uczestników czekają niecodzienne i niezapomniane doznania
 • nauczysz się używać wszystkich zmysłów delektując się wyśmienitymi potrawami
 • wyciszysz się, pobudzisz wyobraźnię i będziesz się znakomicie bawić

Jakie dodatkowe wartości niesie za sobą wizyta w DIFFERENT:

 • budowanie zaufania - podczas wejścia do restauracji oddajemy się w ręce niewidomych kelnerów, którzy stają się naszymi przewodnikami. To oni wprowadzają nas w strefę ciemności, dbając o bezpieczeństwo, komfort i dobrą atmosferę
 • współpraca – podczas posiłku ważna jest współpraca  między uczestnikami i niewidomymi kelnerami. Siedząc przy stole wspieramy się nawzajem wsłuchując w potrzeby i słowa sąsiadów. To wspólne dzielenie się emocjami i smakami
 • integracja sensoryczna – przebywając w ciemności angażujemy i pobudzamy zmysły:węchu – rozbudzając wyobraźnię, dotyku – dzięki któremu odkrywamy konsystencję dań, smaku – który podpowiada i sugeruje co znajduje się na talerzu, słuchu – podtrzymując interakcje i wymianę wrażeń między gośćmi i obsługą kelnerską;
 • tolerancja – podczas wspólnie spędzonego czasu buduje się zrozumienie i szacunek. Sam fakt uczestniczenia, jak i akceptacja niecodziennej sytuacji powoduje, że otwieramy oczy osób widzących na świat osób niewidomych. Całkowita ciemność i zaufanie, którym obdarzamy drugiego człowieka, pokazuje jak ważna jest tolerancja i szacunek w tworzeniu społeczności;
 • edukacja – podczas wspólnego posiłku i dialogu, poznajemy świat ludzi niewidomych, ich poczucie humoru oraz otwartość na ludzi. Dzięki nowym sytuacjom nabywamy pewności i większego zaufania do samego siebie oraz otoczenia w jakim się znajdują. To również idealny czas na dialog na temat wartości jak: empatia, wrażliwość, tolerancja czy integracja społeczna. To możliwość bezpośredniej rozmowy i miejsca na zadanie pytań osobom niewidzącym, którzy bardzo chętnie w takich dialogach uczestniczą.

Ważne informacje

Czas trwania
1,5 godziny.
Wskazówki dojazdu
Atlas Tower, Aleje Jerozolimskie 123A/I piętro, 02-017 Warszawa.
Ilość osób
Zależnie od wybranej opcji.
Obowiązujący strój
Schludny, jednak bez konkretnych wymagań.
Pogoda
Warunki pogodowe nie mają wpływu na realizację atrakcji.
Sezonowość
Atrakcja niesezonowa.
Rezerwacja
W celu rezerwacji prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta. Rezerwacji należy dokonać z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem. Kolacja odbywa się od wtorku do niedzieli w godzinach 16:00 - 17:30, 18:00 - 19:30, 20:00 - 21:30.
Realizacja
W restauracji odbywają się koncerty na żywo (udział w kolacji podczas koncertu dodatkowo płatny u organizatora).
Menu
Do wyboru zestaw mięsny, rybny lub wegański. Posiłek składa się z przystawki, dania głównego oraz zimnego napoju. Szczegółowe menu zostanie jednak tajemnicą, która zostanie odkryta dopiero po zakończeniu posiłku.
Ważność vouchera
12 miesięcy.

Sposoby dostawy i metody płatności

Sposoby dostawy


Darmowa dostawa

Poczta Polska 0 zł

E-voucher 0 zł

Kurier 0 zł

Paczkomaty InPost 0 zł

Metody płatności


Płatności online

PayU

PayPal

Przelew

Płatność przy odbiorze

Opinie

Brak opinii...


Dodawanie opinii

Captcha

Szybka i darmowa dostawa

12 miesięcy ważności

30 dni na zwrot

Nieograniczona wymiana

Prezent last minute

Darmowe przedłużenie ważności

Zobacz także