12 miesięcy
ważności

Wymarzony
prezent

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Nawigacja

Blog

Najlepszy prezent na dzień dziecka jaki możesz podarować
37 Wyświetleń 1 Polubień
Dzieci uwielbiają otrzymywać prezenty, i nawet mały podarunek może ich uszczęśliwić. Ale wiemy, że wybór idealnego prezentu jest trudny, więc jeśli chcesz podarować im coś innego niż zabawkę, trzeba postarać się podwójnie. Oto kilka...
Szukasz prezentu na Dzień Matki? Sprawdź nasze inspiracje!
34 Wyświetleń 1 Polubień
Dzień matki już wkrótce, a więc czas zacząć rozglądać się za prezentem. Kwiaty i własnoręcznie zrobione laurki zostawmy we wspomnieniach mam z naszych szkolnych czasów — teraz możesz podarować coś innego na prezent. Przygotowaliśmy kilka...
Jaki prezent wybrać na komunię?
37 Wyświetleń 0 Polubień
Już nie zegarek, rower, czy aparat fotograficzny to prezenty pożądane przez dzieci. W dobie galopującej żądzy posiadania chłopcy marzą o quadzie czy nowym iPhonie, a dziewczynki o damskim laptopie. Prezent na komunię może kosztować nawet...
Ile kosztuje lot balonem - przegląd podniebnych atrakcji
35 Wyświetleń 1 Polubień
Sezon na loty balonem rozpoczęty! Piękna pogoda i słoneczne dni to idealny czas na eksplorację podniebnych przestrzeni.  Ile kosztuje lot balonem i od czego zależy cena?
Wakacje pod żaglami
47 Wyświetleń 0 Polubień
W sezonie letnim zatłoczone miejsca na Mazurach bywają tak hałaśliwe, jak ulica Mazowiecka w Warszawie w niemal każdy weekend. Dlatego, jeśli chcesz wypocząć, po obcować z naturą, a jednocześnie zaznać przygody zamiast Mikołajek wybierz...

Wakacje pod żaglami

47 Wyświetleń 0 Polubień

W sezonie letnim zatłoczone miejsca na Mazurach bywają tak hałaśliwe, jak ulica Mazowiecka w Warszawie w niemal każdy weekend. Dlatego, jeśli chcesz wypocząć, obcować z naturą, a jednocześnie zaznać przygody zamiast Mikołajek wybierz północną bramę jezior i żeglarską stolicę Polski – Giżycko.

Mazury – właściwie skąd ta nazwa?

Mazury zawsze gęsto zalesione były idealnym miejscem do produkcji smoły drzewnej. Umiejętność jego produkcji była pilnie strzeżona, a smoła była ważnym produktem eksportowym. Niegdyś smoła nazywana była „maź” a przedrostek maz- znaczył smolić. Mazur był inaczej smolarzem i to od nich wzięła nazwę ta piękna kraina.

Mazury - Kraina Tysiąca Jezior

Mazury często nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. Czy wiesz, że faktycznie jezior jest aż 2600 ! Największe to Śniardwy a najdłuższy jest Jeziorak. Leżący na południe od Giżycka – Niegocin jest trzecim co wielkości. Mazurskie jeziora w dużej części powstały około 10 tysięcy lat temu, podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. To obszar wyjątkowy w skali Europy.

Mazurskie kanały - unikatowy system szlaków wodnych

Chyba największą wartością dla osób kochających Mazury i wodę są kanały mazurskie, dzięki którym udało się spiąć ze sobą jeziora i stworzyć szlak o długości około 150 kilometrów. To dzięki kanałom i systemowi śluz, żeglarze i motorowodniacy mogą przemieszczać się od Rucianego do Ogonek koło Węgorzewa. A jak ktoś się uprze, to może z Mazur wypłynąć na Bałtyk poprzez Śniardwy, jezioro Roś, rzekę Pisę do Narwi a dalej do Wisły. Tą drogą sprowadzono wiele lat temu na Mazury żaglowiec Fryderyk Chopin, który na co dzień stacjonuje w Mikołajkach.

Początek długiej i pięknej przygody

Rozważasz rozpoczęcie żeglowania? Cóż, istnieje wiele powodów, dla których warto jest się nauczyć żeglować. Żeglarstwo jest powszechnym sportem, który oferuje wiele korzyści, z których najważniejszą jest, po prostu świetna zabawa. Wyobraź sobie białe żagle falujące na tle jasnego nieba, energetyzujący dotyk bryzy na twarzy i łagodne ruchy jachtu, poruszającego się na wodzie... tak!  To początek długiej, pięknej przygody.

Opublikowany w kategorii: Prezenty