Nawigacja

Blog

Nietypowy prezent na Dzień Kobiet — Voucher na lot symulatorem
9 Wyświetleń 0 Polubień
Voucher na lot w symulatorze to doskonały okazja, aby poczuć się jak prawdziwy pilot. Jest to fascynujące doświadczenie, które pozwala na eksplorację lotniczych umiejętności w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku. Dzięki zaawansowanej...
Indywidualna nauka tańca na Dzień Kobiet. Jak wykorzystać umiejętności zdobyte na prywatnych lekcjach?
10 Wyświetleń 0 Polubień
Prywatne lekcje tańca to nie tylko możliwość indywidualnego wsparcia, ale również skuteczny sposób na szybszy rozwój umiejętności tanecznych. Dzięki takim zajęciom otrzymuje się dedykowaną uwagę instruktora, który może skupić się na...
Trzy najlepsze filmy na Dzień Kobiet
31 Wyświetleń 0 Polubień
Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do celebrowania siły, determinacji i piękna kobiecej natury. Jednym z najlepszych sposobów na uczczenie tego dnia jest spędzenie go z bliskimi, ciesząc się wyjątkowymi filmami, które podkreślają znaczenie...
Jak świętować Dzień Kobiet w niezwykły sposób?
13 Wyświetleń 0 Polubień
Święto, które jest hołdem dla siły, delikatności i determinacji kobiet, zbliża się wielkimi krokami. Dzień Kobiet to okazja do celebrowania wszystkich kobiet na całym świecie, podziękowania im za ich wkład, oraz podkreślenia ich...
Pułapki Walentynkowych prezentów. Tego dnia nie popełnij gafy!
26 Wyświetleń 0 Polubień
Uniknij kłopotów z walentynkowymi prezentami! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie pomysły mogą być nietrafione. Odkryj, jak zrobić wrażenie bez gafy!
Bożonarodzeniowe Guilty Pleasure, czyli ranking najlepszych filmów świątecznych

Bożonarodzeniowe Guilty Pleasure, czyli ranking najlepszych filmów świątecznych

157 Wyświetleń 0 Polubień

Filmy świąteczne to już niemal element obowiązkowy obchodów Bożego Narodzenia. Ten świąteczny czas jest najlepszym momentem, żeby odpocząć, nabrać dystansu i wraz z rodziną przenieść się w świat fantazji. Bez względu na to, jak bardzo hołdujesz święta, zapewne kilka produkcji z wymienionych poniżej widziałeś. Ten ranking jest dla tych, którzy święta kochają, lub którzy chcą się wprawić w świąteczny nastrój, aż w końcu po prostu szukają filmu do obejrzenia w Boże Narodzenie. Zestawienie najlepszych filmów świątecznych to 6 sprawdzonych pozycji, które pozwolą wam poczuć magię świąt.

„Kevin sam w domu”

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne — święta bez Kevina nie byłyby kompletne, dlatego ten film musiał znaleźć się na tej liście. Oglądając ten film rokrocznie łatwo się przyzwyczaić i nie docenić brawurowego połączenia komedii familijnej i slapsticku, jakie przygotował reżyser Chris Columbus. Historię zna przecież każdy: przez świąteczny pośpiech ośmioletni Kevin zostaje sam w domu na Boże Narodzenie. Będzie musiał stawić czoła dwójce włamywaczy. O tym, jak ważną częścią świątecznego rytuału jest puszczony w telewizji „Kevin sam w domu”, doskonale świadczy fakt, że kiedy w 2010 roku Polsat chciał od tego zwyczaju odejść, w sieci rozpoczęła się akcja protestacyjna o dobitnej nazwie „Polsat zabił Święta 2010 - w tym roku Kevina nie będzie!". W wydarzeniu na Facebooku udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, dzięki czemu film wrócił do ramówki.

„W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”

Mija już niemal trzydzieści lat od premiery tego filmu, a Clark Griswold w Boże Narodzenie to przepis na komediowy samograj. „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” to przede wszystkim satyra na świąteczną presję, by choinka była największa, lampki najjaśniejsze a święta najweselsze. Chevy Chase i scenarzysta John Hughes, nie mają umiaru w wyśmiewaniu wigilijnych zapędów swojego bohatera, stawiając na głowie wizerunek świąt Bożego Narodzenia jako miłego, spokojnego czasu.

„Holiday”

To jeden z najczęściej oglądanych filmów w czasie świąt Bożego Narodzenia i klasyka gatunku. Jaki fenomen kryje ta komedia romantyczna? Holiday na pewno pokazał, co kobiety są w stanie zrobić, aby tylko zapomnieć o mężczyznach. Historia niby banalna – dwie kobiety, pochodzące z dwóch różnych światów, chcą odpocząć od mężczyzn i nieudanych związków, więc na dwa tygodnie zamieniają się domami. Na tym miejscu banał fabuły się kończy. Wątki są poprowadzone z wielką lekkością, a zarazem pozostają realistyczne, co dodaje uroku. Każdy bohater ma własną, zupełnie odrębną historię. Dzięki zamianie, która miała być tylko ucieczką, historie się łączą, dając niesamowity, lecz zupełnie odwrotny od zamierzonego efekt.

„Rodzinny Dom Wariatów”

To jeden z tych kultowych, świątecznych filmów, które się po prostu uwielbia. Już sam ich klimat sprawia, że czuje się magię Świąt. A tu dodatkowo gwiazdorska obsada – Diane Keaton i Sarah Jessica Parker. A to tylko początek listy. Historia dzieje się w domu Stoneów, gdzie tradycyjnie na święta zjeżdża się cała rodzina. Tym razem jeden z synów przywozi ze sobą narzeczoną. Dziewczynę z miasta, która stara się odnaleźć wśród swobodnych Stoneów. Gdy ma dość, dzwoni po swoją siostrę. Ta przyjeżdża i…reszty dowiecie się sami.

„To właśnie miłość”

Kolejny z grona filmów, które zapewne widzieliście i które należą do tych tradycyjnie wybieranych w każde święta to film „To właśnie miłość”. Film tworzą historie rozgrywające się w okresie przedświątecznym w Londynie. Bohaterów łączą rodzinne i towarzyskie więzi, a każdy wątek ukazuje inny typ miłości. Młody premier zakochuje się w pracownicy swojego biura, pisarz odnajduje miłość nad brzegiem jeziora, wdowiec szuka kontaktu z pasierbem, a pewna mężatka dowiaduje się o uczuciu, jakim darzy ją najlepszy przyjaciel męża. Nie można także zapomnieć o paru naprawdę dobrych scenach komediowych jak tańczący Hugh Grant. To zawsze rozśmiesza!

„Listy do M”

I na koniec rodzima produkcja, której nie mogło zabraknąć, czyli Listy do M. Film o miłosnych perypetiach Polaków obejrzało już trzy miliony widzów w kinach, co więcej, w ciągu kolejnych lat powstały kolejne części tego kinowego hitu. Jedyna polska produkcja w rankingu filmów świątecznych. Film ten opowiada historie kilku luźno powiązanych ze sobą osób rozgrywających się w czasie świąt Bożego Narodzenia, można tu znaleźć wiele podobieństw do filmu „To właśnie miłość: jednak stanowi wielowymiarowe spojrzenie na miłość, związki i rodzinę osadzone w polskiej rzeczywistości.

Jedno jest pewne — bardzo lubimy świąteczne filmy i nie wyobrażamy sobie bez nich świąt. Święta Bożego Narodzenia to też w końcu święto kina.

Opublikowany w kategorii: Prezenty