Nawigacja

Blog

Top 5 atrakcji w powietrzu. Otwórz wiosenny sezon niezapomnianym przeżyciem
6 Wyświetleń 0 Polubień
Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia, a my pragniemy odkryć nowe przygody i doznania. Dlatego przedstawiamy Top 5 atrakcji w powietrzu, które otwierają wiosenny sezon niezapomnianymi przeżyciami. Od lotu balonem po lot...
Jazda za kierownicą na prezent. Najciekawsze prezenty dla kierowców rozwijające motoryzacyjne pasje
14 Wyświetleń 0 Polubień
Jazda za kierownicą prezent to sposób na dostarczenie emocji oraz rozwijanie motoryzacyjnych pasji. Dla wielu osób prowadzenie samochodu to nie tylko środek transportu, ale także wielka przyjemność i hobby. Dlatego też wybierając prezent...
Niezapomniane męskie przygody. Top 10 voucherów dla mężczyzny
26 Wyświetleń 0 Polubień
Męskie przygody inspirują do odkrywania nowych możliwości, wyzwań i fascynujących doświadczeń. Przygoda jest w istocie częścią męskiej natury, kształtując charakter i umysł poprzez niepowtarzalne doświadczenia. Od długich podróży po...
Jak wrócić do formy przez sezonem letnim?
24 Wyświetleń 0 Polubień
Istnieją sposoby, aby szybko odzyskać energię i formę przed letnimi przygodami. Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie — voucher prezentowy na przeżycie sportowe, który pomoże Ci wrócić do formy w przyjemny i inspirujący sposób.
Kobiece spojrzenie na modę — voucher na zakupy ze stylistką
18 Wyświetleń 0 Polubień
Kobiece spojrzenie na modę to nie tylko kwestia ubierania się, ale także wyrażania swojej osobowości i indywidualności poprzez ubrania. Voucher na zakupy ze stylistką to doskonały sposób, aby pogłębić tę świadomość i odkryć swój własny,...
5 powodów, dla których warto dawać prezenty

5 powodów, dla których warto dawać prezenty

1208 Wyświetleń 1 Polubień

Czym są prezenty? Według słowników „ to coś, co się komuś darowuje, zwykle z jakiejś okazji”. Dajemy prezenty z jakiegoś powodu, na przykład prezenty świąteczne lub urodzinowe. Ale obdarowywać innych możemy także bez okazji, po to, aby wzmacniać nasze relacje i więzi społeczne. Dawanie prezentów ma także dobry wpływ na nas samych. Bo tradycja dawania prezentów nie tylko w Polsce, ale i na świcie jest tak stara jak historia człowieka. A psycholodzy od wieków pochylają się też nad tym dlaczego lubimy dawać prezenty i dlaczego jest to ważne dla naszej natury?

  1. Budujemy i wzmacniamy relacje

Często wręczamy prezenty, aby zbliżyć się do kogoś lub nawiązać z kimś kontakt. Dawanie prezentu osobie, na której nam zależy, to szansa, aby wyrazić swoje uczucia czy okazać uznanie. Niektórzy socjologowie uważają, że w rzeczywistości, dajemy prezenty tylko osobom, z którymi chcemy utrzymywać więzi, bo  świadczy to o naszym zaangażowaniu w łączącą relację.

dawanie prezentów

  1. Okazujemy miłość i oddanie

Podobno dawanie prezentów to forma języka miłości, a nie każdy z nas potrafi zgrabnie ubrać uczucia w słowa. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą prezenty. Przemyślany i dobrze wybrany upominek może wywołać ten sam efekt co tysiące pięknych słów. W romantyczny sposób można pokazać komuś jak bardzo go doceniamy.

  1. Zachęcamy innych do dawania

Słyszałeś może czym jest reguła wzajemności? Dawanie prezentów wywołuje chęć odwdzięczenia się i reakcję zwrotną. Nawet nieznajomi odczuwają szczodrość i empatię, chcąc przy tym odwzajemnić te dobre uczucia. Poza tym światu przydałoby się trochę więcej radości i spontanicznych aktów dobroci!

  1. Możemy komuś pomóc

Często prezenty wręczamy nie oczekując nic w zamian. Na przykład dajemy bezinteresowne prezenty małym dzieciom, które nie mają możliwości odwzajemnienia się, albo bierzemy udział w akcjach pomocy społecznej. Dawanie prezentów, aby pomóc innym, może obejmować darowiznę pieniędzy lub wolontariat na cele charytatywne. Zwykle w okresie świąt odzywa się w nas silne poczucie altruizmu, wtedy też chętniej wspomagamy osoby potrzebujące robiąc paczki świąteczne. W zamian otrzymujemy uznanie i miłość, a to jedne z największych motywatorów do altruistycznego dawania prezentów.

prezenty z sercem

  1. Aby poczuć się lepszym człowiekiem

Dawanie prezentów sprawia, że czujemy się lepiej. Wywołując na czyjejś twarzy uśmiech i szczęście sami przyjmujemy te dobre emocje. Jedna z teorii mówi, że dawanie prezentów aktywuje wytwarzanie i uwalniane dopaminy w mózgu, dlatego wtedy czujemy szczęście i we własnych oczach stajemy się dobrymi ludźmi.

Dlaczego warto dawać prezenty?

Tak więc dawanie prezentów jest przyjemne nie tylko dla osoby obdarowywanej. To także dobry sposób, aby wprawić się w dobry nastrój. Prezentem nie muszą być tylko rzeczy materialne. Możemy sprawić innym radość poprzez wspólnie spędzone chwile czy niezapomniane przeżycia. Oryginalne prezenty, czyli nasze vouchery, to niezliczona ilość atrakcji w plenerze. Od tych spokojnych po całkiem ekstremalne. Na stronie goldengift.pl znajdziesz mnóstwo pomysłów na to jak wywołać uśmiech prezentem. Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy i podpowiedzi. Chętnie doradzimy jaki upominek będzie odpowiedni.