12 miesięcy
ważności

Wymarzony
prezent

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Nawigacja

Blog

Dzień Matki – Dzień tylko dla Mamy? Czy Dzień z Mamą?
12 Wyświetleń 0 Polubień
Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych i najważniejszych świąt w roku. To czas, kiedy możemy podziękować naszym mamom za całą miłość, poświęcenie i trud, jakie włożyły w naszą wychowanie. Mama jest jedną z najistotniejszych – o ile nie...
Warszawa, Poznań, Wrocław – te miasta oferują wiele atrakcji. A co oferuje Szczecin?
79 Wyświetleń 0 Polubień
Szczecin, położony w północno-zachodniej Polsce, to miasto oferujące wiele atrakcji turystycznych, które warto poznać. Podobnie jak w przypadku innych miast, również w Szczecinie można znaleźć wiele ciekawych miejsc i atrakcji.
Jak zorganizować najlepszy długi weekend?
113 Wyświetleń 0 Polubień
Kolejny długi weekend na horyzoncie, ale w głowie brak pomysłów na fajną wycieczkę? Niebezpiecznie przybliża się wizja majówki czy Bożego Ciała? Boicie się korków na drogach i tłumów w najpopularniejszych atrakcjach? Spieszymy z pomocą z...
Kiedy zajączek wielkanocny przynosi prezenty, czyli wszystko o tradycji świątecznych upominków
116 Wyświetleń 0 Polubień
Wielkanoc to czas radości, nadziei i wiosennych przygotowań. To również czas, w którym wiele osób decyduje się na dawanie prezentów swoim najbliższym. Tradycja dawania prezentów związana z Wielkanocą jest popularna w wielu krajach i ma...
Nietypowe Wielkanocne tradycje i zwyczaje, czyli świętowanie po Polsku.
191 Wyświetleń 0 Polubień
Tradycje wielkanocne w Polsce są nam dobrze znane – powtarzamy je co roku. Wszyscy kojarzymy karnawał, lany poniedziałek czy Niedzielę Palmową. Na przestrzeni dziejów powstały jednak takie zwyczaje wielkanocne, o których pewnie nawet nie...

Kiedy zajączek wielkanocny przynosi prezenty, czyli wszystko o tradycji świątecznych upominków

116 Wyświetleń 0 Polubień

Wielkanoc to czas radości, nadziei i wiosennych przygotowań. To również czas, w którym wiele osób decyduje się na dawanie prezentów swoim najbliższym. Tradycja dawania prezentów związana z Wielkanocą jest popularna w wielu krajach i ma bardzo różne formy. W niektórych prezentami są pisanki, które można wykorzystać do dekoracji domu lub jako upominek dla bliskich. W innych krajach popularne są słodycze w kształcie zajączków lub jajek, ale każdy z nas słyszał również o tradycji ukrywania jajek na polu lub w ogrodzie,  zwaną popularnie Easter Egg Hunt.

Easter Egg Hunt

"Easter Egg Hunt", ma swoje korzenie w Europie i jest związana z dawnymi wierzeniami ludowymi dotyczącymi wiosny i powrotu do życia po zimie. W kulturze germańskiej istniał zwyczaj ofiarowywania jajek jako symbolu nowego życia wiosennego. Wierzono, że jaja posiadają magiczną moc i wprowadzają do życia nową energię. W XIX wieku, w Niemczech, zaczęły się pojawiać pierwsze gry i zabawy związane z poszukiwaniem jajek. Zwyczaj ten szybko rozprzestrzenił się po całej Europie, a wraz z emigracją Europejczyków do Ameryki Północnej, trafił również do Stanów Zjednoczonych, gdzie stał się popularnym zwyczajem związanym z obchodami Wielkanocy.

Casanores

Kolorowe jajka to nie tylko pisanki. W Meksyku podczas "La Semana Santa", czyli tamtejszej Wielkanocy popularne są Casanores. Są to jaja, których wewnętrzna część jest usunięta, a następnie wypełniona kolorowym papierem lub konfetti. Następnie otwór jest zatykany kawałkiem papieru lub taśmy, aby zabezpieczyć zawartość. Jak taki prezent podarować? Meksykanie używają ich podczas zabaw, w których uczestnicy rozbijają jaja na głowach swoich przyjaciół, uwalniając w ten sposób konfetti. Jest to rodzaj zabawy i radości, która symbolizuje odrodzenie i radość z nowego życia.

Święconka i Mazurek

W wielu krajach europejskich tradycją jest podarowanie sobie na Wielkanoc ozdobionych jajek zwanych pisankami. Popularne są również mazurki i ciasta wielkanocne, które są często ofiarowywane jako prezenty. W niektórych krajach, jak na przykład w Polsce, zwyczajem jest również obdarowanie dzieci prezentami w formie koszyków z jajkami i słodyczami.

Zajączek Wielkanocny

Tradycja zajączka wielkanocnego ma swoje korzenie w Europie i pochodzi z kultur pogańskich. Wierzono, że zając jest symbolem płodności i życia, co pasowało do wiosennych rytuałów odradzającego się życia po okresie zimowej uśpienia. Współcześnie zajączek wielkanocny stał się popularnym symbolem święta Wielkanocy na całym świecie, szczególnie w krajach anglojęzycznych, gdzie zajączek przynosi dzieciom słodycze i prezenty.

Zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą różnią się w zależności od regionu i kraju. Niezależnie jednak od kultury, Wielkanoc jest czasem radości, nadziei i miłości, a prezent ofiarowany z serca zawsze będzie dobrym wyborem.

Opublikowany w kategorii: Prezenty