12 miesięcy
ważności

Wymarzony
prezent

Wysyłka w ciągu
24 godzin

navigate_next
navigate_next
navigate_next
Nawigacja

Blog

3 sposoby na udane Walentynki -najlepszy prezent dla zakochanych
14 Wyświetleń 0 Polubień
Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki – czas, który chcemy spędzić w romantyczny sposób z osobą najbliższą naszemu sercu. Przedstawiamy 3 sposoby jak spędzić święto zakochanych w sposób niebanalny, ciekawy, ekscytujący. Oryginalny...
Karnawał po góralsku
29 Wyświetleń 0 Polubień
Góralskie zabawy karnawałowe zyskały popularność na fali mody na góralszczyznę. Na pewno nie można im odmówić żywiołowości, a przecież o to właśnie chodzi. Góralska muzyka wprost zachęca do pójścia w tany. Mocna gorzałka, pieczyste,...
Z Nowym Rokiem, nowym krokiem - czyli jak wykorzystać nowy rok na dojście do upragnionego celu?
48 Wyświetleń 0 Polubień
Z Nowym Rokiem, nowym krokiem - nie ma chyba osoby, która chociaż raz w życiu nie wypowiedziałaby tych słów głośno lub przynajmniej tak nie pomyślała.
Jak wejść w Nowy Rok z energią i wiarą w siebie?
163 Wyświetleń 0 Polubień
Koniec roku to dla wielu czas podsumowań oraz snucia planów na przyszły rok. Część z nas opracowuje także noworoczne postanowienia. Jak wejść w Nowy Rok z energią i wiarą w siebie?
Bożonarodzeniowe Guilty Pleasure, czyli ranking najlepszych filmów świątecznych
52 Wyświetleń 0 Polubień
Filmy świąteczne to już niemal element obowiązkowy obchodów Bożego Narodzenia. Ten świąteczny czas jest najlepszym momentem, żeby odpocząć, nabrać dystansu i wraz z rodziną przenieść się w świat fantazji.

Karnawał po góralsku

29 Wyświetleń 0 Polubień

Gdy nadchodzi karnawał, przed oczami ukazują nam się pełne turystów, kolorowe i roztańczone sambą ulice Rio de Janeiro, czy też pełne teatralnych kostiumów i przepięknie malowanych masek uliczki Wenecji. Ale jak często planując karnawałowy wypad na myśl przychodzą nam nasze rodzime strony? Czy zapytani przez znajomego z zagranicy o stolicę polskiego szaleństwa karnawałowego, jesteśmy w stanie bez namysłu dać odpowiedź? Niewiele jest osób, które znajdą ciekawe miejsca na spędzenie Karnawału w Polsce. A przecież swoje Rio de Janeiro mamy. Tylko gdzie ono jest?

Podhale - stolica karnawału

Nigdzie indziej jak w Tatrach. Historia Góralskiego Karnawału sięga roku 1973, kiedy to z inicjatywy Józefa Koszarka - bukowiańskiego artysty i prezesa Domu Ludowego - zorganizowany został pierwszy Konkurs Grup Kolędniczych. Kolędnicy, podług tradycji, składali gospodarzom życzenia, które stanowiły zapowiedź urodzaju i powodzenia. W podzięce otrzymywali smakołyki i datki. Dzisiaj otrzymują brawa od wszystkich, którzy zdecydują się przyłączyć do zabawy. Od tego czasu, co roku w rożnych zakątkach Tatr odbywają się te wyjątkowe karnawałowe imprezy , które ściągają do Zakopanego i okolic wielu wielbicieli gór i góralszczyzny.

Może więc warto wybrać w trakcie karnawału w góry?

Bez względu czy planujesz wyjazd we dwoje, czy z całą rodziną masz tu pełen wachlarz atrakcji. Kurs jazdy na nartach? A może w przerwie między narciarskim szaleństwem i leniwym odpoczynkiem spróbować zatańczyć taniec zbójnicki? Pobyt w Tatrach umilić mogą także spacery po malowniczych i kameralnych uliczkach pełne klimatycznych małych knajpek. Ciągle mało? Zbójnickie tańce, śpiewy, kolędowanie i kuligi – to wszystko będzie w Twoim zasięgu.

Dlaczego warto?

Karnawałowi towarzyszą również wieczorne występy zespołów regionalnych, a także trwająca przez całe wydarzenie Wystawa Twórczości Ludowej. Przez okres karnawału Tatry rozbrzmiewają tańcem, śpiewem, muzyką, a barwne korowody kolędników przypominają, że tradycja kolędowania nie zniknęła z krajobrazu polskich wsi i miasteczek.

Opublikowany w kategorii: Prezenty