Nawigacja

Blog

Nietypowy prezent na Dzień Kobiet — Voucher na lot symulatorem
9 Wyświetleń 0 Polubień
Voucher na lot w symulatorze to doskonały okazja, aby poczuć się jak prawdziwy pilot. Jest to fascynujące doświadczenie, które pozwala na eksplorację lotniczych umiejętności w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku. Dzięki zaawansowanej...
Indywidualna nauka tańca na Dzień Kobiet. Jak wykorzystać umiejętności zdobyte na prywatnych lekcjach?
10 Wyświetleń 0 Polubień
Prywatne lekcje tańca to nie tylko możliwość indywidualnego wsparcia, ale również skuteczny sposób na szybszy rozwój umiejętności tanecznych. Dzięki takim zajęciom otrzymuje się dedykowaną uwagę instruktora, który może skupić się na...
Trzy najlepsze filmy na Dzień Kobiet
31 Wyświetleń 0 Polubień
Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do celebrowania siły, determinacji i piękna kobiecej natury. Jednym z najlepszych sposobów na uczczenie tego dnia jest spędzenie go z bliskimi, ciesząc się wyjątkowymi filmami, które podkreślają znaczenie...
Jak świętować Dzień Kobiet w niezwykły sposób?
13 Wyświetleń 0 Polubień
Święto, które jest hołdem dla siły, delikatności i determinacji kobiet, zbliża się wielkimi krokami. Dzień Kobiet to okazja do celebrowania wszystkich kobiet na całym świecie, podziękowania im za ich wkład, oraz podkreślenia ich...
Pułapki Walentynkowych prezentów. Tego dnia nie popełnij gafy!
26 Wyświetleń 0 Polubień
Uniknij kłopotów z walentynkowymi prezentami! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie pomysły mogą być nietrafione. Odkryj, jak zrobić wrażenie bez gafy!
Jak wręczać prezenty - upominkowy savoir-vivre.

Jak wręczać prezenty - upominkowy savoir-vivre.

3113 Wyświetleń 1 Polubień

Prezenty są źródłem radości, ale czy zawsze? Każdemu z nas choć raz w życiu może zdarzyć się sytuacja, kiedy wybrany dla kogoś bliskiego prezent będzie nie do końca trafiony. Można jednak uniknąć krępujących sytuacji, kierując się pewnymi zasadami dotyczącymi wręczania podarunków. Jeśli będziesz o nich pamiętać, moment rozpakowania prezentu zostanie zapamiętany, jako wydarzenie, któremu będą towarzyszyć odgłosy zachwytu, a nie pełne rozczarowania czy zakłopotania spojrzenia.

Dobry zwyczaj, poznać upodobania osoby obdarowanej

Zasadniczym kryterium doboru prezentu jest dopasowanie go do osobowości, zainteresowań i ogólnych preferencji przyjmującego niespodziankę. Decydując się na prezenty przeżycia, należy szczególnie zwrócić uwagę na styl życia bliskiej osoby, czym się pasjonuje czy to, jak lubi spędzać wolny czas. Ze względu na szeroki wybór kategorii, można z powodzeniem dobrać atrakcję idealną zarówno dla zwolenników ekstremalnych doznań ciągle poszukujących nowych doświadczeń, jak i dla tych znajdujących się na drugim biegunie – miłośników biernego wypoczynku i ceniących sobie błogi spokój.

Lepiej nie kupować prezentów w ciemno, więc jeśli nie do końca jesteś przekonany, czy dany wybór będzie strzałem w dziesiątkę, zalecane jest przeprowadzenie dyskretnego rekonesansu. W tym celu najlepiej jest zaczerpnąć wiedzy u kogoś zorientowanego bądź sprytnie wybadać grunt u samego adresata prezentu, oczywiście tak, żeby nie zorientował się, co planujesz. 

Pamiętaj również, by wybierając prezent nie kierować się swoimi upodobaniami, co możesz robić odruchowo, ale staraj się postawić na miejscu przyszłego obdarowanego. Prezent umiejętnie dobrany na pewno nie wyląduje na dnie szuflady, a z chęcią zostanie wykorzystany.

Jak drogi powinien być prezent?

Lubisz dawać prezenty i cena nie gra dla Ciebie roli, bo najbardziej zależy Ci na tym, aby uszczęśliwić bliską osobę? To wspaniały gest, ale warto mieć na uwadze to, że zbyt drogi prezent może zaskoczyć odbiorcę podarunku, sprawić, że poczuje się skrępowany czy nawet będzie czuł się zobligowany do odwdzięczenia się równie kosztownym podarunkiem. Robienie drogich prezentów nie leży w dobrym tonie, szczególnie kiedy masz wręczyć go osobie, z którą nie łączą Cię bliskie relacje.

Jak zapakować prezent?

Kolejną ważną zasadą na liście prezentowego savoir-vivre jest umieszczenie prezentu w eleganckim, estetycznym, a najlepiej pomysłowym opakowaniu. To, jak zapakować prezent zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni, więc postaraj się, by jak najbardziej zaskoczyć obdarowaną osobę.  Wybierając voucher na przeżycie w formie elektronicznej, możesz pokusić się o wydrukowanie go na efektownym papierze. Dobierając do niego kopertę, którą dodatkowo własnoręcznie ozdobisz, na pewno zostaniesz wynagrodzony za swoją inwencję twórczą serdecznym uśmiechem i szczerą radością. 

Opublikowany w kategorii: Prezenty