12 miesięcy
ważności

Wymarzony
prezent

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Nawigacja

Blog

3 sposoby na udane Walentynki -najlepszy prezent dla zakochanych
14 Wyświetleń 0 Polubień
Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki – czas, który chcemy spędzić w romantyczny sposób z osobą najbliższą naszemu sercu. Przedstawiamy 3 sposoby jak spędzić święto zakochanych w sposób niebanalny, ciekawy, ekscytujący. Oryginalny...
Karnawał po góralsku
29 Wyświetleń 0 Polubień
Góralskie zabawy karnawałowe zyskały popularność na fali mody na góralszczyznę. Na pewno nie można im odmówić żywiołowości, a przecież o to właśnie chodzi. Góralska muzyka wprost zachęca do pójścia w tany. Mocna gorzałka, pieczyste,...
Z Nowym Rokiem, nowym krokiem - czyli jak wykorzystać nowy rok na dojście do upragnionego celu?
48 Wyświetleń 0 Polubień
Z Nowym Rokiem, nowym krokiem - nie ma chyba osoby, która chociaż raz w życiu nie wypowiedziałaby tych słów głośno lub przynajmniej tak nie pomyślała.
Jak wejść w Nowy Rok z energią i wiarą w siebie?
164 Wyświetleń 0 Polubień
Koniec roku to dla wielu czas podsumowań oraz snucia planów na przyszły rok. Część z nas opracowuje także noworoczne postanowienia. Jak wejść w Nowy Rok z energią i wiarą w siebie?
Bożonarodzeniowe Guilty Pleasure, czyli ranking najlepszych filmów świątecznych
52 Wyświetleń 0 Polubień
Filmy świąteczne to już niemal element obowiązkowy obchodów Bożego Narodzenia. Ten świąteczny czas jest najlepszym momentem, żeby odpocząć, nabrać dystansu i wraz z rodziną przenieść się w świat fantazji.

Jak wejść w Nowy Rok z energią i wiarą w siebie?

164 Wyświetleń 0 Polubień

Koniec roku to dla wielu czas podsumowań oraz snucia planów na przyszły rok. Część z nas opracowuje także noworoczne postanowienia. Jak wejść w Nowy Rok z energią i wiarą w siebie? Z danych przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie badań agencji SW Research wynika, że aż trzy czwarte Polaków podejmuje postanowienia noworoczne. Najpopularniejsze jest zwiększenie aktywności fizycznej, zaraz po nim są: oszczędzanie pieniędzy, przejście na zdrową dietę i zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak co dziesiąty podejmujący je Polak… nawet nie zaczyna tych postanowień realizować. Postanowienia noworoczne to temat, który zawsze budzi gorące dyskusje. Z jednej strony wiemy, że cały ten mityczny nowy rok to tylko zmiana kartki w kalendarzu, z drugiej zaś gdzieś w środku tli się nadzieja, że właśnie dostajemy szansę na symboliczne „zaczęcie od nowa".

Jak konstruktywnie podsumować miniony rok?

Nagradzaj się nie tylko za efekty, ale także za starania. Pamiętaj, że nie mamy 100% wpływu na to, co nas otacza. Nawet najlepiej przygotowane działanie, w które włożyliśmy całego siebie, może nie przynieść oczekiwanych efektów z powodów od nas niezależnych. Dlatego oceniając swoje działanie, warto posłużyć się zaczerpniętą z umów – zlecenie formułą „dołożenia należytej staranności”. Zamiast oceniać swoje działania jedynie na zasadzie: „jest sukces = dobrze, nie ma sukcesu = porażka”, zastanów się, czy zrobiłeś wszystko to, co należało, aby przybliżyć się do założonego celu.

Jak stawiać noworoczne postanowienia?

Nie planuj walki na zbyt wielu frontach równocześnie. Pamiętaj, że każde zadanie — nawet proste — wymaga określonej dawki twojej energii i zaangażowania. Nasze „moce przerobowe” są ograniczone. Nie planuj więc zbyt wielu wyzwań naraz – nawet jeśli każde z nich mógłbyś bez trudu wykonać oddzielnie. Bądź elastyczny. Licz się z tym, że dany cel może przestać być dla ciebie ważny, gdyż zmieniłeś się ty sam, twoje priorytety, zakres możliwości, sytuacja. Życie jest pełne niespodzianek i warto być na nie otwartym. Pogódź się z tym, że istnieje wiele ważnych lub wspaniałych rzeczy, których nie zrobisz. Jest nieskończenie wielu ciekawych ludzi do poznania, książek do przeczytania, miejsc do odwiedzenia, czy granic do przekroczenia. Jeszcze nigdy w historii ludzkości tak wielu ludzi nie miało tak wielu możliwości. Jeszcze nigdy nie było tak szybkiego przyrostu wiedzy, otwartego dostępu do nauki, kultury, rozrywki, podróży. Wielość możliwych wyborów oznacza również to, że wiele rzeczy nam umknie. Im szybciej to zrozumiesz, tym szczęśliwszy będziesz!

A co jest najważniejsze?

Pamiętaj, że podsumowanie roku ma służyć wyciągnięciu konstruktywnych wniosków, a nie obwinianiu się. Niektórzy mają skłonność do wytykania sobie niezrealizowanych celów i wszelkich błędów oraz porażek. W efekcie podsumowanie roku staje się dla nich okazją do robienia sobie wyrzutów. Takie podejście jest bardzo destrukcyjne, gdyż obniża samoocenę oraz zwiększa w nas strach przed kolejnymi porażkami. Bądź sprawiedliwy i dobry wobec siebie. Przywołuj zarówno pozytywy, jak i negatywy. Prawidłowo udzielony feedback nie jest przecież jedynie wytykaniem tego, co komuś się nie udało, lecz kładzie nacisk na pozytywną motywację i podkreślanie tego, co dobrze poszło.

Opublikowany w kategorii: Prezenty