Nawigacja

Blog

Nietypowy prezent na Dzień Kobiet — Voucher na lot symulatorem
8 Wyświetleń 0 Polubień
Voucher na lot w symulatorze to doskonały okazja, aby poczuć się jak prawdziwy pilot. Jest to fascynujące doświadczenie, które pozwala na eksplorację lotniczych umiejętności w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku. Dzięki zaawansowanej...
Indywidualna nauka tańca na Dzień Kobiet. Jak wykorzystać umiejętności zdobyte na prywatnych lekcjach?
10 Wyświetleń 0 Polubień
Prywatne lekcje tańca to nie tylko możliwość indywidualnego wsparcia, ale również skuteczny sposób na szybszy rozwój umiejętności tanecznych. Dzięki takim zajęciom otrzymuje się dedykowaną uwagę instruktora, który może skupić się na...
Trzy najlepsze filmy na Dzień Kobiet
30 Wyświetleń 0 Polubień
Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do celebrowania siły, determinacji i piękna kobiecej natury. Jednym z najlepszych sposobów na uczczenie tego dnia jest spędzenie go z bliskimi, ciesząc się wyjątkowymi filmami, które podkreślają znaczenie...
Jak świętować Dzień Kobiet w niezwykły sposób?
13 Wyświetleń 0 Polubień
Święto, które jest hołdem dla siły, delikatności i determinacji kobiet, zbliża się wielkimi krokami. Dzień Kobiet to okazja do celebrowania wszystkich kobiet na całym świecie, podziękowania im za ich wkład, oraz podkreślenia ich...
Pułapki Walentynkowych prezentów. Tego dnia nie popełnij gafy!
26 Wyświetleń 0 Polubień
Uniknij kłopotów z walentynkowymi prezentami! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie pomysły mogą być nietrafione. Odkryj, jak zrobić wrażenie bez gafy!
Dlaczego warto powiedzieć "dziękuje" ?

Dlaczego warto powiedzieć "dziękuje" ?

769 Wyświetleń 1 Polubień

W życiu warto dziękować, ponieważ każdy z nas lubi być doceniany. Słowo dziękuję nic nie kosztuje, a może uskrzydlić nie jedną osobę! Podziękować możesz za pomoc, przysługę, dobrą radę albo za to, że ktoś poświęcił Ci czas. Takie słowa pozytywnie działają na samopoczucie drugiej osoby oraz poczucie własnej wartości. Bycie wdzięcznym jest wystarczającym dowodem dla kogoś, że to, co robi ma sens. Wdzięczności uczysz się już od najmłodszych lat! Rodzice uczą swoje pociechy, aby dziękować za każdy otrzymany prezent, miłe słowo, czy ciężką pracę nauczyciela. Pamiętaj, że jeśli sam praktykujesz wdzięczność i jesteś dobry dla świata, to pozytywna energia wróci do Ciebie z podwójną mocą!

Powiedzieć "Dziękuje"

Każdy powód jest dobry, aby powiedzieć “dziękuję” lub obdarować najbliższych drobnym upominkiem. Zauważmy zwykłe, drobne rzeczy, takie jak: otwarcie drzwi czy podniesienie monety. Wystarczy zwykłe “ dziękuję” i ciepły uśmiech, aby osoba, która nam pomogła poczuła się doceniona. Pamiętajmy o bliskich, darzmy ich czułymi słowami, drobnymi podarunkami. Nie zapomnijmy o rodzicach, o tym, co dla nas zrobili, kiedy potrzebowaliśmy ich opieki i pomocnej dłoni. Nigdy nie jest za późno, aby okazać wdzięczność. Dzień matkidzień ojca jest szczególnym dniem, kiedy warto pomyśleć o czymś miłym dla rodziców. Może to być wspólna kolacja, bukiet kwiatów, kosz smakołyków, skok na spadochronie czy weekend w górach.

W jaki sposób można okazać wdzięczność?

To niezwykle ważne aby okazywać wdzięczność. Współpracownik pomógł Ci w projekcie? Zgubiłeś portfel i osoba w sklepie podbiega, by Ci go oddać? Chcesz podziękować dziadkom lub rodzicom za ich miłość, a może kolega pomógł Ci w przeprowadzce i pożyczył samochód? Szacunek i wdzięczność okażesz wieloma sposobami. Może to być zwykłe słowo dziękuję, ciepły uśmiech lub drobny podarunek. Wszystko jednak zależy od okoliczności i danej okazji. W ramach podziękowań możesz podarować voucher pełen niesamowitych atrakcji. Takie podziękowanie na pewno sprawią, że osoba obdarowywana poczuje się wyjątkowa, a możliwości jest co niemiara.

Co wręczyć, kiedy nie znasz upodobań drugiej osoby?

Znalezienie odpowiedniego upominku dla bliskiej osoby, klienta lub pracownika może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli dziękujesz bliskiej osobie, znasz jej gust i zwyczaj — zadanie jest proste. Schody pojawiają się, gdy osoba obdarowywana nie jest Ci dobrze znana. Wówczas głowisz się nad tym, jaki lubi alkohol, czy nie ma uczulenia na czekoladę lub jaką pije herbatę. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem są vouchery, ponieważ wśród wielu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie! Możesz zakupić go w wersji bonu podarunkowego lub konkretnej atrakcji. To świetne rozwiązanie, aby uświetnić chwile i wyrazić podziękowanie.


Pomaganie jest bardzo ważną częścią naszej kultury. Szanując innych sami będziemy szanowani. Kiedy szczerze wyrażamy komuś wdzięczność — za drobny gest, pomoc, miłe słowo czy praktyczną pomoc — sprawiamy, że czuje się on doceniony i zauważony, a to świadczy o naszej dojrzałości i sprawia, że my sami czujem się z lepiej.  Wdzięczność umacnia więzi, pomaga radzić sobie ze stresem. Ma dobroczynny wpływ na naszą samoocenę. Docenianie nawet drobnych rzeczy zwiększa poczucie zadowolenia z życia. Więc doceniajmy to, co mamy, nawet te małe rzeczy, to co dostajemy od innych, w szczególności od bliskich.

Opublikowany w kategorii: Prezenty